Humorystycznie

-Grasz w tibje??????
- Nie.
- A ktury masz level w tibji??
Rozmowa przeciętnego gracza z MG.

Jesteś trójkątem, bijesz sześciany. Witamy w Margonem.
Napis widniejący na głównej stronie.

Jesteś tropicielem - bijesz wszystko i wszystkich.
Jesteś magiem - leją cię wszyscy i wszystko.
Witamy w Margonem!
Nieoficjalne hasło Margonem

Margonem – gra stworzona w 2005 roku przez kilku studentów, którzy nagrali się w Tibie i zachciało im się własnej twórczości. Nie wiedzieli, że stworzenie gry 2D miałoby sens co najmniej 9 lat wcześniej.


Twórcy

Thinker- Pewien koleś który wstawił tibię na swoją stronę i "Szókał kolesi do pracy." Do pracy jeździ w w różowych klapkach i w dresie swoim składakiem z naklejką BMW.

Xentis- Człowiek który pokazuje noobom rocket jumpy i banuje tego który mu mówi "Kórva nie ma czekoś takieko jak Roket dżamp!"

Zły Patryk- Małe dziecko które jest zUe, słucha black metalu i straszy młodszych graczy outfitem prosto z Tibii. [A tak naprawdę uwielbia tęczę i teletubisiów ;) ]

Xentisia- Osobista dziewczyna Xentisa, też nie wie co to "Roket dżamp!" Każe innym graczom pisać literkę "A" 100-razy pod groźbą bana.

Eigen- Tak naprawdę nikt go nie zna i pojawia się jak GM w Tibii.

Femme Fatale- Żeńska wersja Eigena. Osobista kochanka Furii Inferialis.

Grzesiek- Katolicki ksiądz który ma dziewczynę, umie teleportować się i noobki proszą go o "Pieniondze." Zaginął w akcji i już nie powrócił.

Ppx- Człowiek który zasłynął na urodzinach pozwalając gościom jeść i pić do syta.

Furia Infernalis- Wbrew pozorom to nie jest dziewczyna, chodź wygląda jak Super Emo Girl.

RWX- Po pijaku wymyślał imię w Margonem. Podobno (także po pijaku) wymyślił że w grze można "Egzpić."

Majin- Dziecko Babidiego z Dragon Ball ma M na czole ale nikt go nie zna jak Eigena.

Devilan- Podobno istnieje ale nikt o nim nie wie. Tibilijski admin.


Miasta

Nithal - Taka duża wiocha stworzona przez Thinkera w celu powstrzymania szatanizmu i wielkiego tryjumfu tenczy. [niestety jest na odwrót]

Ithan - Pierwsze miasto w Margonem. Jest najsłynniejszym miastem z powodu największych lagów (które gracze wyjątkowo lubią ;p1.) i stania pod liściastą choinką (której nie ma).

Werbin - Miasto górników, którzy lubią wypić sobie jabłkowe wino, a potem popić je wiśniówką. Mieszka tu też sławny jubilerski podrabiacz Barners oraz tchórzliwy żebrak udający mądrego maga (a także wielki fan Myszki Miki) - "Druid" Myszor.

Torneg - Mała wieś bez neostrady i (tak jak w całej Polsce) równych dróg.

Karka-Han - Patrz Nithal. Podobno jest stolicą farm margonemijskich.

Mythar - Miasto pięknych ropuch i łagodnych węży.


Mieszkańcy Ithan

Bard Grant - Taki śmieszny gościu w czerwonej czapeczce, pokazujący lipną mapę. Siedzi na tandetnej ławeczce z Tajwanu kupioną na wyprzedaży.
Edgar - Najgorszy drwal pod słońcem. Przez ponad rok, a może nawet 2lata ścina jedno drzewo. Czasem mu się siekierka roz… rozwala to kogoś wysyła, lecz dalej tnie drzewo.
Eldrik - 'Najlepiej zaopatrzony człowiek' (który nie jest człowiekiem ;P). Posiada łuki sprowadzone z… (Made In Czajna).
Esmerila - Razem ze swoją siostrą Makatarą, uknuły spisek mający na celu trucie (nie zawsze ;P) niewinnych graczy. Sprzedaje warzywa(fuu!).
Huslin - 'Miszcz' dłuta. (którego nie może nigdy znaleźć ;P) Ma fajnego pieska, który gryzie każdego BlackMetala.
Inestor - Agent Thinkera, który wymusza od graczy kupowanie itemków za SŁ po niebotycznych cenach2.
Jaren - Stary magik cyrkowy, sprzedający jadalne kamienie i inny szmelc.
Kucharka - Członkini Mafii Endriu, która (Mafia, a nie kucharka) jako cel wyznaczyła sobie zabijanie królików Makiny.
Makatara - Razem ze swoją siostrą Esmerillą, uknuły spisek mający na celu trucie (nie zawsze ;P) niewinnych graczy.
Makina - Hodowczyni Królików, prowadząca ogromną karczmę w środku swojego malutkiego domku. Tylko jej udało się okiełznać te waleczne potwory, które nie jednemu odgryzły jakąś kończynę.
Mifia - Dorabia klucze do domków prywatnych. (a później się dziwimy dlaczego są kradzieże ;p)
Nadzorca Baraków: Straszny sknera, który zwykłej zębatki nie potrafi dać za darmo. Szuka orkiestry na ślub nikogo.
Niel - 'Zegarowy' dziadek, który każe nam przynieść zębatkę, a daje nam za to jakąś tandetną czapkę z lumpa. Roan chętnie ją kupi.
Roan - Złomiarz. Jednym z jego fanów jest Killers, który stworzył "Roan naszym zbawicielem". Oficjalny: "Nieoficjalny wÓjek Margonem".
Sir Galien - Koleś który bardzo uwielbia pająki.
Unil - Ah den master dłuto. Uwielbia robić jeden miecz.


Mieszkańcy Werbin

Amra - Dziewczyna, która odizolowała się od świata próbując robić magiczne sztuczki, twierdzi, że jest czarownicą…
Członek Zakonu Astralnego- Ciapa, która nie umie teleportować kufra, a co dopiero Pusie (mimo to potrafi teleportować wojowników w zbrojach po 150kg…)
Druid Myszor - Uciekł z Andarum , żeby szpanować pięknym laską.
Barners - Sprzedaje tandetne świecidełka z napisem "Made in Czajna".
Hiliko - Ulecza ludzi i zbiera na paliwo. Nikt nie wie do czego jest jej potrzebne.
Indropus - Koleś, który ma fobię na punkcie porywania jego koni.
Rozalia - Bunia opowiadająca bajdy i rozdająca kredki.
Herfog - Kupi nawet 20-tonowy kontener skór.
Pijany Górnik -Nazwa wszystko wskazuję.
Paratok -Emo lubiące jeść w McDonaldzie. Charakteryzuje się fioletowym moherowym beretem.


Mieszkańcy Torneg

Umbar- Zaopatrza Mietka Żula w wino. Kupuję różne śmiecie jak Roan.
Idalia- "Baba ze wsi". MA fajną krasulę.
Krasula Idalii- Tajny agent firmy "Milka". Próbuje wyszpiegować przepis na czekoladę marki "Thinker Chocolate"
Alan- Gra na flecie w klozecie.
Arlik- Krasnolud, który kocha swoją brodę.
Cedric- Niby burmistrz miasta, ale jest pantoflarzem.
Den- Ma miłosne problemy, powinien poczytać bravo girl.
Galis- Specjalizuję się w łowieniu butów. Skompletował już niejedną parę sandałów.
Lidia- Zacięta feministka. Potrafi bardzo boleśnie przyłożyć z torebki.
Pastuch Mir- Pasie siebie i karmi owce.
Salome- Krążą słuchy, że pomaga krowie w szpiegowaniu.
Syntia- Sprzedaje fujowe warzywa :P
Szaragat Czarny Łowca- Potrafi nauczyć strzelać mieczem i toporem.
Wieszczka Sara- Wiecznie na haju. Ma różne dziwne wizje jakby naćpana opowiada o Moto Myszach z Marsa.
Wirsyn- Jego pasją życiową jest zbieranie głów.


Profesje

Paladyn - Ktoś po pijaku dał mu magię i kule ognia. Wali magiem i wojem. Przez przypadek grał w Gothica I i wpadł na barierę, i tak dostał magię. Lubi jajka. Ich Miczu Jodyna to Lord Hagen.

Wojownik - Trzyma dwuręczny miecz który waży ok. 1 tonę. Posiada silne ciosy o wartości 0,001 promila. Ma umiejętność trzymania topora jedną ręką. Ich Miczu Jodyną jest Pudzian.

Mag - Kochanek snu. Uwielbia szklane kulę i ruszczki od Roana. Ciota i gromiasz, lubi surówkę. Ich Miczu Jodyna to White Vader

Łowca - legenda głosi, że łowcy umieją najlepiej strzelać z łuku, ponieważ są potomkami Robin Hooda, który potrafił strzelić strzałą w strzałę którą wcześniej wystrzelił. Prawda jest taka, że to tylko legenda i żadnemu łowcy się to nie udało, gdyż wiecznie chodzą pijani. Oni to jak mizerne koty, czyli też tropek ich pokona… Nikt ich nie lubi, bo jedzie im z pachy. Chociaż wojownika nie pobiją. Ich Miczu Jodyna to Robin sam Schódł,

Tancerz ostrzy - myśli, że umie się najlepiej bić, ponieważ jest bardzo zwinny i posługuje się 2 broniami naraz, a tak naprawdę jest zwinny dopiero jak wypije za dużo z Mietkiem żulem oraz posługuje się tylko plastikowym widelcem i nożem. Po pijaku wybija szyby widelcem z Tesco. Niesamowity, ale też pokonywany przez tropka. Ciągnie rzepę w familiadzie plastikowym widelcem. Ich mistrz Jodyna to Podróba White Rangers.

Tropiciel - podobno zna się najlepiej na tropieniu zwierzyny, a jedyną rzeczą którą mu się udało upolować to jego buty które zgubił 2 lata temu. Ukradł magowi magie i z ni owo przyczepił do strzał. Podobno istniał tropiciel o nicku Seph który upolował jako jedyny Wiewiórkę jednakże z tej opresji odratowała go jakaś jaszczurzyca rzucając w jego stronę nagietkiem. Za ten bohaterski czyn Seph miał moderatora na forum. Tropiciel jest najlepszy i dzięki połączeniu magii z zręcznością i siłą jest (nie)pokonany. Często mylą admina z królikiem, więc z czym mają najwięcej banów na 1 rok. Często kradną pistacje w monopolowym za 3,50 zł. Ich Mistrz Jodyna to sam Wrzód Adams.


Skutki padania na królikach

Mistż ortografji


Sławni Gracze

Nie wiesz co napisać to nie pisz, to nie jest czat w Ithan.

Tengel - chwali się tym, że ma więcej pieniędzy niż kwadrat levela złej Lucyllki, liczony w milionach. Tak naprawdę wszyscy wiedzą, że sprzedaje kwiatki u aukcjonera, żeby dorobić do mixów. Jest krasnalem.

Amai - Jednocześnie żona i imigrantka z Planety Tęcza. Szkodzi, lecz jest przyjazna środowisku, a także jest biodegradowalna. Założyła Greenpeace.

Smisiek - Trochę zacofany gracz. Lubię watę cukrową. Syn Ojca dyrektora radia Maryśka ze wsi. Jest przekonany, że w margo można współżyć z kimś w łożu. FaN ZwieząteK i SweetowskicH CukieraskÓw! Kupuję tylko u tęczowej Aukcjonerki!
Ciekawostki: W nocy ogląda niebo w Margonem, widzi niebo i słońce, ma niezwykłą Umiejętność: Kop z pół-obrotu. Cierpi na: Amnezję, Amnestię, Klausfotrobię, Zanik mózgu i Zanik opon mózgowych. Nałogi: KawA, CukierkI, Wata Cukrowa, Ukraińska CoCa Cola z Ziemniaków. Udaje Pomocnika i daje codziennie mute Thinkerowi.

The Vandals - super złodziej który podkradł thinkeRmowi 500 sł z domu które thinfer zbierał na znaczki pocztowe .Dostał bana ale dalej gra próbując podlizać tyłek Sephowi który jak wiadomo przepada za napalonymi facetami :)
Maniakalny nabijacz lvla, na 5 urodziny dostał zegarek od tamtej ory nikt oprócz niego nie może zabić kochanki lub opętanego Palka.
W nocy zamiast iść spać buszuje po Margonem i wybija expa normalnym graczom. Nie śpi - woli expić. Z założenia ma średnią ocen ok. 2.0 .

Nikt Jak sama nazwa wskazuje. Nic nie robi, nic nie je itp. Jest najnormalniejszym człowiekiem, chociaż, że go nie ma.


Pomocnicy

Istnieje dużo pomocników którzy "Szukajom buguw" czyli "Dream Team Thinker'a":

Seph - Koleś, któremu gratulujemy, że czyta margopedię i pisze (podobno) teksty. Dla niego ten artykuł "Jest Fajny". Kolo ogólnie podobny jest do Draco Malfoya z Harry'ego Pottera. Ma 7 lat i zabawia się nocami z Perskim mrau… Nie wiemy co na to jego partner Tengel, z którym Seph planuje ślub. Myśli, że jest najlepszy a przegrywa z królikiem z 1 lvelu. Każdy wie, że Seph bardzo lubi pouczać graczy na forum i błysnąć swoimi zdolnościami do wyszukiwania błędów ortograficznych, np "E ty tham hoc tu pszeciterz gszegszulka pisze siem przes sz czyż nie?? "
EDIT:
Odszedł bo ktoś powiedział mu że jest mało męski :/

Izis - Znana z tego, że jest siostrą Złego Patryka (on się do niej nie przyznał dotychczas) i też jest zUa. W przeciwieństwie do większości graczy umie trzymać kredki kolorowym grafitem do kartki i jednocześnie nie wydłubać sobie nią oka.

Perski - Chwali się tym, że podobno też umie trzymać kredki. Podobno…

Beton - Gdyby nie Seph to byłby najmłodszym pomocnikiem. Gratulujemy. Jednego przez graczy Margonem nazywanym jest Dżenson Baton, Bajton Knanjt, Baton Mars i Baton Kid. Został pomocnikiem poprzez zdanie: A kto będzie pilnował forum? :D

Cahir - Pomocnika dał jej Xentis gdy tylko odkryła, że cała jego wiedza to Wikipedia. Ma również swoją kryminalną przeszłość, miała skłonności do kradzieży małych dzieci.

Balduran - Mapkorób. Wszyscy myślą, że ma talent, a tak na prawdę, został wybrany tylko dlatego, że nikomu innemu się ich nie chciało robić. Zazdrości pmirafciowi, że jest Batmanem.

Lawena - Robi outy które nikomu się nie podobają

Killers - Dostał za to, że wbił se 24 lvl na perkunie. Gracze się wkurzają, bo "bije ich pomocnik". Myśli, że pokona orka na 10 lvl.


System PvP

 • '''Mapki zielone''' - lubowane przez noobstwo, które żebra w Ithan, np. "ej, daj mi 1k"
 • '''Mapki żółte''' - miejsce gdzie może sobie poexpisz, ale miedzy 24 a 6 godziną, wtedy gdy mapka zamienia się na czerwoną.
 • '''Mapki czerwone''' - chodzą na nie high levele, których nie kochają rodzice, koledzy biją , dostają pały z klasówek i nie mają co robić. Można na nich sobie dobrze poexpić.
 • '''Mapki pomarańczowe''' - areny na które chodzą cywilizowani ludzie, żeby toczyć pojedynki, jak i noobki, które leją każdego z 1% życia, ale i tak nie dostają PH.

Ciekawostki

 • Około 90% graczy Margonem to n00by, posiadające od 5 do 10 lat.
 • Pierwszy event wiedzy o Margonem wygrał Paszczak, a drugie i trzecie miejsce zajeli Bakly i Tidus. Paszczak otrzymał odpowiedzi od Adepta Paszczaka, a Paszczak przekazał je klanowiczom swojego klanu m. in. Bakly i Tidus. Adept Paszczak miał wtedy noobski lvl. Również w tym evencie czwarte miejsce zajął Messi. Podpowiadał mu Seph. Miał wtedy noobski lvl. Co za tym idzie Seph mogłby wygrać sam tego eventa, ale on jest śmierdzacym leniem i mu się nie chciało klepać w literki
 • Verbatim ma klawiaturę do CS'a i nie ma w niej znaków interpunkcyjnych, dlatego została uruchomiona światowa akcja 'Podaruj Verbatimowi nową klawiaturę!'.
 • Kogo byś nie zabił zawsze mówi że to jego noobchar a tak naprawdę ma level 2x większy od Twojego.
 • Opcja "wepchnij się", mimo że stworzona w celu ułatwienia gry, często utrudnia ją graczom płci pięknej, które czują się molestowane.
 • Największym paradoksem gry jest to, że pomocnik ma masę żmudnej i nudnej roboty za którą nic nie dostaje, a wszyscy chcą nim być. (Jakby co, posada w moim zakładzie utylizacji odpadów jest wolna)
 • Modne jest zawieranie związków w grze. Jedynym problemem jest to iż wybranka serca w rzeczywistości może okazać się dziesięciolatkiem, który ma nadzieję na itemy, czy pieniążki.
 • W Margonem grają sławy takie jak Howard Webb lub Mietek żul.
 • Nooby robią doświadczenia na graczach. Divx robi doświadczenia na noobach.
 • W Margonem wielu graczy ma fobie dawania do nicku "Lord" lub "zły(a)".
 • Jakby co, słowo "Thinker" jest zakazywane w tematach, ze względu na wulgarną treść i przez to doszło do masowej liczby samobójstw.
 • Kolejna ciekawostka ,to możliwość zadawania pytań na chacie. każdy postara się na nie odpowiedzieć.Tutaj podajemy przykład zadawania pytania:

<19:45:36 od: * * *> ktory lvl mają lagi? ty powinienes wiedziec
<19:45:45 od: * * *> bo masz duży lv"

 • Filozofia margonem:

-tup tup tup
-szybka walka
-zamknij
-i w kółko to samo


Znane Klany

Tęczowe Misie- Grupa dzieci, które wymieniły foremki i łopatki na komputer i monitor.
Sekta, pozornie ofiarująca ludziom radość i szczęście, naprawdę uzależnia graczy od słodkości i różnych śliczności. Gdy nikt nie patrzy palą lulki, słuchają metalu i rysują pentagramy na tęczy. Panuje tu porządek i ład, jak w ich kolorowych i kochanych przedszkolach(w skrócie Dom Schadzek).

BlackMetal - Rekrutują wszystkich którzy nienawidzą rushoffego. Ci w przeciwieństwie do Tęczowych Misi udają, że są przepełnieni zUUUUUem i ZuuuuuEM. W brew pozorom i nazwie w klanie metalu słucha zaledwie garstka, a sam założyciel kocha tęczaka. Gdy nikt nie patrzy są radośni i słodcy. Ubierają się na czarno ale podobno noszą różową koronkową bieliznę z mnóstwem falbanek.

Furiaci-Klan do którego wstępują "nieliczni".Gdy zabijesz któregoś Furiata zaraz dostaniesz deda od np.Krzysieq.Mimo że ten ded był sprawiedliwy(np.wpychanie się na elitę lub zabicie wcześniej z niewiadomego powodu) on zawsze odpowie ci "nikt nie będzie bil Furiatów".A każdą krytykę traktują dedami i umieszczeniem na czarnej liście.Brutus zbuntował się ich śmiesznym rządom poczyń dostał 1 w dziejach Margonem HUNTED(czyt.paiment od Tibi) musiał zapłacić kilka mln kasy lub być zabijanym na każdym kroku.

Gothic Palladins- kolejny klan-sekta. Zapatrzeni w Ojca NightShadowa wyznawcy nie pozwalają na pisanie czegokolwiek pod adresem ich przywódcy duchowego.Żeby być w tym klanie musisz dać minusy talesowi oraz musisz spełniać dobre wymagania najlepiej cierpliwy umysł żeby słuchać tej filozofi nighta który porownuje smerc w grze do smieci realnej. Wiekszosc to n00bki

Czeka Nas Chwała - W skrócie CnC (czytaj.: Całkiem nieźli chłopcy). Grupka graczy którym sie nudzi i wywołują masę wojenek. Sekta ta wierzy, że założyciel klanu jest zbawcą, przegoni Złą Lucyllke w expie i będzie pierwszym graczem w Margonem.

Rycerze Honoru- Klan wesołych pasterzy w Eder. Lubią Jajka. Ich osiągnięciem jest ślub z naturą i zjednanie Honoru z powietrzem. Lubią stare zbroje z Allegro. Kupili za SŁ własny stragan. Są Huntami wsród huntów ale i tak wyżej na husterami i dziadami. Jest to klan wolny od… nuubstwa. Rządzi tam Haufos i Pasterka oleńka.

Lords of Dreams-Grupa paru wesołych kosiarzy, przeprawiających przez
rzekę Styks. Lordowie snu to trafna nazwa, bo większość gra po nocach. Najbardziej rozmowni są po 23:00 lub ewentualnie po piwie.


Potwory w Grze

 • Głównymi potworami w Margonem są '''króliki''', bardzo zUe, przerażające bestie, które niszczą wszystko i wszystkich, cechą charakterystyczną tych stworów są oczy… Czerwone, zwężone źrenice.
 • Podobno podczas tworzenia gry, wystąpił error i teraz jest ich plaga w ithan
 • Drugimi najbardziej strasznymi i monstrualno potwornymi istotami są '''motylki'''. Niby przeciętne owady o jaskrawym kolorze skrzydeł - tak naprawdę potrafią wyrwać się z uścisku siatki-łapaczki, a nawet zabić człowieka… Trzeba się ich strzec.
 • W grze żyją także '''wiewiórki''' , krąży plotka , że tak pogryzły Seph'a , że teraz nie je orzechów.
komiks.gif
Przez niektórym Graczy jest kochany smoczek '''Pusia'''. Mhoczni gracze, nie lubią go. Szefem tego bajzlu jest zła Lucyllka, obrończyni zwierząt.
 • Niektórzy do potworów zaliczają gacki szare, jednak są to przesłodkie zwierzątka, które nigdy nie byłyby w stanie zrobić komuś krzywdę. Powstała grupa walcząca o prawa dla tych delikatnych istotek, o uwolnienie ich z jaskiń i objęcie ochroną.

Bugi w Grze

Tutaj opiszemy niektóre bugi, które są w grze.

Najważniejszym bugiem jest brak kodów. Miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie to naprawione.
Admin żyje. Za ok.50lat zniknie on.

Nie działają komendy na teleportację. Kiedyś to może zadziała.

Często gracze bawią się w małpkę Thinkera, łażąc po drzewach jak sam koczkodan debilny.